1. 27.07.2018 Sprint, WRE
Rotermanni kvartal (Tomi Andre Piirmets)
2. 28.07.2018 Lühirada, WRE
Pikknõmme (Mait Tõnisson)
3. 29.07.2018 100KP
Pikknõmme (Mait Tõnisson)
1270m 16KP {Start nr:1 }
1780m 6KP {Start nr:2 }
2770m 14KP {Start nr:2 }
407 1 Vacant - EST 0 18:23.00 13:34.00 10:20.00
408 Romet Kriks LSF EST 0 18:24.00 13:36.00 10:22.00
409 Erik Balck TÄBY OK Swe 0 18:30.00 - -
410 Jakub Donda SKOB Ostrov Cze 0 18:33.00 13:50.00 10:24.00
411 Iurii Ekatov o-kuntsevo Rus 0 18:26.00 - -
412 Jakob Koppel Tartu Katoliku SK Est 0 18:34.00 13:42.00 10:34.00
413 Bartłomiej Maciejewski BKS Wataha Warszawa Pol 0 18:25.00 13:38.00 10:26.00
414 Elias Nuottajärvi OK Trian Fin 0 18:28.00 13:46.00 -
415 Robin Olli LSF PT Est 0 18:29.00 13:44.00 10:28.00
416 Bert Joosep Panker OK Ilves Est 0 18:31.00 13:40.00 10:36.00
417 Rasmus Töyrylä Kymin Suunnistajat Fin 0 18:32.00 13:52.00 10:32.00
418 Maanus Udam JOKA Est 0 - 13:48.00 10:30.00
419 Sergei Vorontsov Malahit Rus 0 18:27.00 - -
1470m 17KP {Start nr:1 }
2000m 7KP {Start nr:2 }
4340m 30KP {Start nr:2 }
95 1 Vacant EST 0 18:04.00 13:01.00 10:16.00
96 2 Vacant EST 0 18:05.00 13:03.00 10:18.00
97 Axel Balck TÄBY OK Swe 0 18:12.00 13:05.00 10:28.00
98 Stepan Boleznov Orienta-Kuntcevo Rus 0 18:10.00 13:17.00 10:20.00
99 Jiri Donda SKOB Ostrov Cze 0 18:09.00 13:15.00 10:26.00
100 Emil Eensaar OK Ilves Est 0 - 13:13.00 -
101 Ivan Grebenetc Juventa Rus 0 18:06.00 13:07.00 10:34.00
102 Renno Merenäkk Tartu Katoliku SK Est 0 18:11.00 - -
103 Raiden Metsa Est 0 - - 10:32.00
104 Sven-Andres Niglas RSK Jõhvikas Est 0 - - 10:22.00
105 Veeti Nuottajärvi OK Trian Fin 0 18:07.00 13:09.00 -
106 Nansen Palo OK Võru Est 0 - 13:11.00 10:30.00
107 Ossi Priks Rakvere OK Est 0 - - 10:24.00
108 Georgii Rumyantsev O-Kuntsevo Rus 0 18:08.00 13:21.00 10:38.00
109 Mehis Udam JOKA Est 0 - 13:19.00 10:36.00
1830m 20KP {Start nr:1 }
2570m 9KP {Start nr:1 }
6150m 45KP {Start nr:1 }
110 1 Vacant EST 0 18:45.00 13:30.00 10:52.00
111 2 Vacant EST 0 18:46.00 13:32.00 10:54.00
112 Oliver Annus Est 0 18:50.00 13:34.00 10:58.00
113 Otto Balck TÄBY OK Swe 0 18:52.00 13:40.00 10:56.00
114 Alexey Bolotov Orienta-Kuncevo Rus 0 18:49.00 13:38.00 11:02.00
115 Ilari Laakso Rajamäen Rykmentti Fin 0 18:48.00 13:36.00 11:06.00
116 Artur Soo JOKA Est 0 18:51.00 13:44.00 11:00.00
117 Eric Voolaid SK100 Est 0 18:47.00 13:42.00 11:04.00
1830m 20KP {Start nr:1 }
3880m 13KP {Start nr:2 }
8310m 61KP {Start nr:2 }
118 1 Vacant EST 0 18:42.00 13:49.00 10:48.00
119 Topias Uusitalo EST 0 18:43.00 - -
120 Kustu Künnapas HOK Est 0 - 13:55.00 -
121 Jaan Viirmann Põrgupõhja Est 0 18:44.00 13:53.00 10:52.00
1900m 21KP {Start nr:1 }
4210m 14KP {Start nr:2 }
9750m 71KP {Start nr:2 }
122 1 Vacant EST 0 18:00.00 13:57.00 11:15.00
123 Raiko Marrandi EST 0 18:01.00 13:59.00 11:17.00
124 Kiur Erik Eensaar Ilves Est 0 - 14:01.00 -
125 Viacheslav Martynovskii Nord-West Rus 0 18:04.00 14:07.00 11:21.00
126 Andrey Prozorov Orienta-Kuncevo Rus 0 18:03.00 14:03.00 11:19.00
127 Kaarel Hendrik Zernant Ilves Est 0 18:02.00 - -
128 Daniil Kashin NORD WEST Rus 0 - - 11:23.00
1850m 20KP {Start nr:1 }
2940m 10KP {Start nr:2 }
8310m 61KP {Start nr:2 }
129 1 Vacant EST 0 18:04.00 14:12.00 10:54.00
130 Oleg Koshik SRD EST 0 - 14:14.00 10:56.00
131 Pasi Fränti Kalevan Rasti Fin 0 18:05.00 14:16.00 10:58.00
132 Kristjan Kirjanen OK Võru Est 0 - - 11:00.00
133 Egor Miterev O-Kuncevo Rus 0 18:07.00 14:20.00 11:04.00
134 Toivo Murakas Rakvere OK Est 0 18:06.00 14:22.00 11:06.00
135 Martin Murakas Rakvere OK Est 0 18:08.00 14:18.00 11:02.00
1470m 17KP {Start nr:1 }
2530m 10KP {Start nr:1 }
4770m 31KP {Start nr:1 }
136 1 Vacant EST 0 18:13.00 13:26.00 10:59.00
137 2 Vacant EST 0 18:14.00 13:28.00 11:01.00
138 Neeme Kalda Okas Est 0 - - 11:07.00
139 Jevgeni Shejanov SRD Rus 0 18:17.00 13:32.00 11:09.00
140 Mart Sooberg TON Est 0 - - 11:11.00
141 Aleksei Spiridonov Gaasiekspert Est 0 18:16.00 13:30.00 11:03.00
142 Toomas Telgma Voller Est 0 18:15.00 13:34.00 11:05.00
2550m 28KP {Start nr:1 }
5370m 15KP {Start nr:1 }
13950m 100KP {Start nr:1 }
1 1 Vacant EST 0 18:00.00 13:00.00 10:01.00
2 Raido Laidla EST 34369 18:01.00 13:02.00 10:03.00
3 Kristian Pilbas Eesti Energia Spordi EST 0 - - 10:05.00
4 Ahmet Kacmaz EST 0 18:03.00 - -
5 Huzeyfe Sigirrci EST 22945 18:04.00 - -
6 Nikita Asoyan Spring Rus 24565 18:40.00 14:04.00 11:25.00
7 Marek Berkman Swedbank SK Est 0 - - 10:23.00
8 Roman Ciobanu UNIVERSITATEA CRAIOV Rom 8458 18:45.00 - -
9 Victor Dinges Spring Rus 8863 18:44.00 14:12.00 11:03.00
10 Rain Eensaar SKM! Est 9104 - - 10:21.00
11 Jürgen Einpaul SK Saue Tammed Est 9135 - - 10:25.00
12 Evgeny Popov RUS Rus 15089 18:19.00 13:46.00 11:01.00
13 Jørgen Frøyd Larvik OK Nor 9655 18:29.00 13:50.00 11:13.00
14 Karol Galicz BKS Wataha Warszawa Pol 9715 18:24.00 14:00.00 11:29.00
15 Dmitry Golenev Butovo Wolves Rus 9945 18:12.00 - -
16 Tommi Hakuli SK Uusi Fin 25794 18:34.00 13:56.00 11:11.00
17 Janne Heikkinen Helsingin Suunnistaj Fin 10538 18:10.00 13:24.00 10:39.00
18 Øyvind Helgerud Halden SK Nor 10565 18:21.00 14:06.00 -
19 Anton Ivanov LNPP Rus 11061 18:11.00 13:14.00 -
20 Erik Jaaniso Est 0 - - 10:27.00
21 Silver Kangur Est 0 - - 10:51.00
22 Marek Karm SK100 Est 11567 18:33.00 13:30.00 -
23 Riivo Kiljak Est 0 - - 10:43.00
24 Kenny Kivikas Orienteerumisklubi I Est 11784 18:52.00 - -
25 Andris Kivlenieks OK Ogre Lat 11786 18:47.00 - -
26 Viacheslav Klimenko Kuzmolovo OS Rus 0 18:15.00 13:16.00 10:13.00
27 Kari Kokkinen Lahden Taimi Fin 18932 18:28.00 13:42.00 11:19.00
28 Damian Konotopetz Coureurs de Bois Can 11953 18:48.00 14:24.00 -
29 Alexey Kozlov Rus 29537 18:06.00 13:10.00 10:45.00
30 Tarmo Kuub LSF PT Est 12268 18:23.00 13:32.00 -
31 Oliver Kütt Ilves Est 27791 18:26.00 13:52.00 -
32 Ville Lampinen Helsingin Suunnistaj Fin 24784 18:18.00 14:02.00 11:23.00
33 Andres Lauba TON Est 25807 - - 10:31.00
34 Margus Lehtme Est 0 - - 10:15.00
35 Reimo Liiv Tammed Est 20187 18:25.00 13:54.00 10:57.00
36 Lauri Malsroos SK Saue Tammed Est 13198 18:09.00 - 10:19.00
37 Henry McNulty NTNUI Aus 13483 18:49.00 - -
38 Vladislav Mikhailyuk RSHSM Alatau Kaz 19643 18:17.00 13:22.00 10:47.00
39 Raido Mitt OK Põlva Kobras Est 13721 18:37.00 - -
40 Sander Nahkor TA OK Est 14001 18:20.00 13:34.00 11:07.00
41 Brodie Nankervis Esk Valley Orienteer Aus 14008 18:41.00 14:16.00 -
42 Arturs Paulins IGTISA Lat 14704 18:50.00 - -
43 Peeter Pihl SK Saue Tammed Est 14943 - 14:14.00 11:15.00
44 raio piiroja ok west Est 0 - - 10:41.00
45 Artem Popov MS Parma Rus 15086 18:51.00 14:26.00 -
46 Rauno Põldsepp Est 0 - - 10:53.00
47 Lauri Pähn OK Võru Est 21525 18:32.00 13:48.00 11:05.00
48 Graeme Rennie GVOC Can 15427 18:27.00 13:44.00 10:55.00
49 Sergei Rjabõškin SRD SK Est 15512 18:43.00 14:08.00 11:09.00
50 Allan Roosimägi RSK Jõhvikas Est 15598 - - 10:37.00
51 Lauri Ruberg Est 15641 18:14.00 13:18.00 10:49.00
52 Andres Rõõm OK Ilves Est 21553 18:30.00 - -
53 Konstantin Serebryanitskii KUZMOLOVO OS Rus 16116 18:36.00 14:18.00 11:27.00
54 Matīss Slikšjānis OK Azimuts Lat 24441 18:39.00 - -
55 Nikita Smirnov SnakeOrienta Rus 16472 18:38.00 13:58.00 11:33.00
56 Nikita Stepanov Nord West Rus 20301 18:42.00 14:22.00 11:17.00
57 Ats Sõnajalg Harju KEK RSK Est 16991 18:46.00 - -
58 Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistaj Fin 16946 18:31.00 14:20.00 10:59.00
59 Talgat Zakiryanov RSHSM Alatau Kaz 34323 18:05.00 13:28.00 10:33.00
60 Evgeny Zlatoverov SAKSOR-Dynamics Rus 34341 18:08.00 13:20.00 10:29.00
61 Priit Talu OK West Est 0 - - 10:11.00
62 Reigo Teervalt OK Peko Est 21720 18:22.00 13:36.00 -
63 Ilmar Udam JOKA Est 27468 - 13:38.00 11:31.00
64 Joona Viholainen Anttolan Urheilijat Fin 17759 18:13.00 13:40.00 11:35.00
65 Oleg Koshik SRD SK Est 12022 18:07.00 - -
66 Stanislav Tolmachev Est 0 18:16.00 13:26.00 10:17.00
67 Daniil Kashin NORD WEST Rus 21401 18:35.00 14:10.00 -
1900m 21KP {Start nr:1 }
3330m 10KP {Start nr:1 }
10010m 75KP {Start nr:1 }
143 1 Vacant EST 0 18:05.00 13:11.00 10:46.00
144 2 Vacant EST 0 18:06.00 13:13.00 10:48.00
145 Alar Alajaan Est 0 - - 10:52.00
146 Heiti Hallikma OK Võru Est 0 18:09.00 13:19.00 10:58.00
147 Ragnar Ilp Est 0 18:08.00 - -
148 Lauri Lahtmäe Ok Kape Est 0 18:10.00 13:15.00 11:00.00
149 Margus Lehtme Est 0 18:11.00 13:17.00 -
150 Leonid Malikov CoxArt Est 0 - - 10:56.00
151 Tauno Murakas Rakvere OK Est 0 18:07.00 - 10:54.00
152 Martin Pettai Est 0 - - 10:50.00
153 Siim Valgeväli Elisa SK Est 0 - - 11:02.00
1900m 21KP {Start nr:1 }
3010m 11KP {Start nr:2 }
9750m 71KP {Start nr:2 }
154 1 Vacant EST 0 18:12.00 13:29.00 10:43.00
155 Tero Uusitalo EST 0 18:13.00 - -
156 Marek Atonen OK Lehola Est 0 18:14.00 - -
157 Jiri Donda SKOB Ostrov Cze 0 18:20.00 13:35.00 10:47.00
158 Kaupo Järve LSF PT Est 0 18:21.00 13:47.00 10:59.00
159 Martin Kaup LSF Est 0 18:22.00 13:33.00 10:55.00
160 Tarmo Klaar Mercury Est 0 18:18.00 13:45.00 11:07.00
161 Kirill Klenski CoxArt Est 0 - - 11:03.00
162 Tarmo Kuub LSF PT Est 0 - - 10:53.00
163 Andres Käver SK100 Est 0 18:15.00 13:37.00 11:01.00
164 Meelis Merenäkk Rae Est 0 18:24.00 - -
165 Eero Mõttus OK võru Est 0 - - 11:13.00
166 Meelis Mälter KEK RSK Est 0 18:23.00 13:43.00 11:11.00
167 Andre Nõmm Tammed Est 0 - - 10:51.00
168 Peep Otstavel LSF PT Est 0 - - 11:05.00
169 Leonid Panteleev Legenda Rus 0 18:19.00 13:39.00 10:49.00
170 Anton Roolaid TAOK Est 0 - - 11:09.00
171 Lauri Tarlap Est 0 18:16.00 13:41.00 10:57.00
420 Aleksei Komarov EST 0 18:17.00 - -
1790m 21KP {Start nr:1 }
3010m 11KP {Start nr:2 }
8310m 61KP {Start nr:2 }
172 1 Vacant EST 0 18:47.00 13:01.00 11:08.00
173 2 Vacant EST 0 18:48.00 13:03.00 11:10.00
174 Sander Annus Norma OK Est 0 18:56.00 13:07.00 11:14.00
175 Martin Aunin Est 0 18:54.00 13:23.00 11:24.00
176 Aleksandr Konov Briansk-OF Rus 0 18:53.00 13:09.00 11:30.00
177 Mart Koppel Est 0 18:51.00 13:21.00 11:18.00
178 RANDY KORB OK Peko Est 0 18:55.00 13:19.00 11:16.00
179 Martin Kubec KOB Dobruska Cze 0 - 13:25.00 -
180 Inno Ling Lehola Est 0 - 13:11.00 11:36.00
181 Jaan Metsa Est 0 - - 11:12.00
182 Raivo Mitt Est 0 - 13:17.00 11:34.00
183 Lauri Olli LSF PT Est 0 18:49.00 13:13.00 11:26.00
184 Andres Pae Suusahullud Est 0 - - 11:28.00
185 heinar radin Est 0 - 13:15.00 11:38.00
186 dmitrii sychev bryansk Rus 0 18:52.00 13:27.00 11:22.00
187 Toomas Talumaa HOK Est 0 - 13:05.00 11:20.00
188 Veikko Tamlak Kape Est 0 18:50.00 - 11:32.00
1790m 21KP {Start nr:1 }
2940m 10KP {Start nr:2 }
7370m 56KP {Start nr:2 }
189 1 Vacant EST 0 18:24.00 13:46.00 11:13.00
190 Indrek Saarepera EST 0 - - 11:15.00
191 Johan Balck TÄBY OK Swe 0 18:34.00 13:56.00 11:27.00
192 Kari Hakuli Keravan Urheilijat Fin 0 18:27.00 13:58.00 11:17.00
193 Neeme Loorits Kape Est 0 18:30.00 13:52.00 11:31.00
194 Matis Märtson Rahva SK Est 0 - - 11:19.00
195 Andrei Nikitin SRD Est 0 18:26.00 14:06.00 11:25.00
196 Hannu Numminen Espoon Akilles Fin 0 18:31.00 14:02.00 11:21.00
197 Raivo Panker SK Mercury Est 0 18:35.00 13:54.00 11:29.00
198 Priit Pääslane Ilves Est 0 - 14:00.00 -
199 Antti Roose OK Põlva Kobras Est 0 18:29.00 14:10.00 -
200 Vladimir Savinov SRD Est 0 18:32.00 - -
201 Tomas Soukup KOB Dobruska Cze 0 - 14:04.00 -
202 Ülo Viru Orvand Est 0 18:28.00 13:50.00 11:23.00
203 Priit Överus SK Mercury Est 0 18:33.00 14:08.00 -
1700m 19KP {Start nr:1 }
2740m 10KP {Start nr:1 }
5980m 42KP {Start nr:1 }
204 1 Vacant EST 0 18:08.00 13:52.00 10:08.00
205 2 Vacant EST 0 18:09.00 13:54.00 10:10.00
206 Matti Betlem Joka Est 0 18:15.00 - -
207 Boris Elfimov Malahit Rus 0 18:22.00 14:14.00 10:26.00
208 Margus Jaanus Kooperaator Est 0 18:12.00 14:10.00 10:14.00
209 Juha Liukkonen Hiidenkiertäjät Fin 0 18:10.00 - -
210 Mihkel Nahkur Jõhvikas Est 0 - - 10:12.00
211 Mati Preitof KEKRSK Est 0 18:21.00 13:58.00 10:18.00
212 Eduard Pukkonen KEKRSK Est 0 - - 10:28.00
213 Kalev Ruberg Est 0 18:11.00 14:06.00 10:22.00
214 Jim Russell Bendigo Orienteers Aus 0 18:14.00 14:12.00 -
215 Andrus Rämmann Kooperaator Est 0 18:16.00 14:02.00 10:32.00
216 Andrus Sipsaka Harju KEK Est 0 18:17.00 14:00.00 10:30.00
217 Urmas Sulaoja Jõhvikas Est 0 18:18.00 13:56.00 10:16.00
218 Tõnu Tänav Rae OK Est 0 18:13.00 14:08.00 10:20.00
219 Jaanus Viljamaa TON Est 0 18:20.00 - -
220 José Pires CPOC Por 0 18:19.00 14:04.00 10:24.00
1700m 19KP {Start nr:1 }
2530m 10KP {Start nr:1 }
5980m 42KP {Start nr:1 }
221 1 Vacant EST 0 18:38.00 13:36.00 10:34.00
222 Tõnu Karp EST 0 - 13:38.00 10:36.00
223 Fritz Aebi OLG Herzogenbuchsee Swi 0 18:41.00 13:50.00 10:50.00
224 Rein Hanstein OKAS Est 0 18:42.00 13:42.00 10:42.00
225 Kaljo Julge OK Kape Est 0 18:44.00 13:44.00 10:46.00
226 Ahto Karu JOKA Est 0 - - 10:44.00
227 Kalmer Keevend JOKA Est 0 - 13:46.00 -
228 Jüri Merirand Otepää SK Est 0 18:40.00 13:48.00 10:40.00
229 Tiit Olju Orvand Est 0 - - 10:38.00
230 Rein Rooni OK Orvand Est 0 18:43.00 13:40.00 10:48.00
1490m 19KP {Start nr:1 }
2370m 9KP {Start nr:1 }
5570m 41KP {Start nr:1 }
231 Kai Saksman OK TON EST 0 18:00.00 - -
232 2 Vacant EST 0 18:01.00 13:41.00 10:02.00
233 Ilmar Kirjanen TAOK Est 0 18:04.00 13:45.00 10:04.00
234 Arvo Kivikas Ilves OK Est 0 - 13:49.00 10:12.00
235 Rein Kriks Rakvere OK Est 0 18:02.00 13:51.00 10:06.00
236 Riho Männi Lehola Est 0 18:07.00 13:47.00 10:08.00
237 Tiit Ploompuu Jõhvikas Est 0 18:03.00 13:43.00 10:10.00
238 Jüri Rokko SK RT Est 0 18:05.00 13:55.00 10:14.00
239 Heini Tammik Kape Est 0 18:06.00 13:53.00 10:16.00
1470m 19KP {Start nr:1 }
2220m 9KP {Start nr:2 }
4340m 30KP {Start nr:2 }
240 1 Vacant EST 0 18:31.00 13:21.00 10:00.00
241 2 Vacant EST 0 18:32.00 13:23.00 10:02.00
242 Agu Koppa Jõhvikas Est 0 18:36.00 13:29.00 10:12.00
243 Peep Koppel Koop Est 0 18:33.00 13:35.00 10:10.00
244 Mihkel Mälter KEK RSK Est 0 18:34.00 13:33.00 10:04.00
245 Mati Poom OK TON Est 0 18:37.00 13:31.00 10:14.00
246 Toivo Saue HOK Est 0 - 13:27.00 -
247 Ülo Vainura Saue Tammed Est 0 18:38.00 13:25.00 10:06.00
248 Heldur Väljamäe Orvand Est 0 18:35.00 13:37.00 10:08.00
1470m 19KP {Start nr:1 }
1790m 6KP {Start nr:2 }
3280m 21KP {Start nr:2 }
249 1 Vacant EST 0 18:39.00 13:15.00 10:27.00
250 Ants Tamm EST 0 - 13:17.00 -
251 Juhan Bachmann Jõhvikas Est 0 18:41.00 13:25.00 10:37.00
252 Rein Küttim OK Orion Est 0 18:43.00 13:19.00 10:33.00
253 Jüri Püssim Tammed Est 0 - - 10:39.00
254 Tõnu Raid Tammed Est 0 - 13:21.00 10:35.00
255 Kalju Tilk Orion Est 0 18:42.00 13:23.00 10:31.00
1270m 16KP {Start nr:1 }
1780m 6KP {Start nr:2 }
2770m 14KP {Start nr:2 }
256 1 Vacant EST 0 18:00.00 13:00.00 10:00.00
257 2 Vacant EST 0 18:01.00 - 10:02.00
258 Eliza Bolotova Orienta-Kuncevo Rus 0 18:05.00 13:04.00 10:16.00
259 Mira Ena IK Falken Fin 0 18:02.00 13:12.00 10:14.00
260 Herta Kesküla HOK(Hiiumaa spordiko Est 0 18:11.00 13:02.00 10:12.00
261 3 Vacant 0 18:10.00 - 10:04.00
262 Liisi Koppel HOK/Hiiumaa Spordiko Est 0 - 13:14.00 -
263 Harriet Koppel Tartu Katoliku SK Est 0 18:03.00 13:16.00 10:10.00
264 Grete Johanna Korb XT Sport Est 0 18:09.00 13:06.00 10:18.00
265 Thelma Kuub LSF PT Est 0 18:08.00 - -
266 Liise Lillelaid Est 0 18:04.00 13:08.00 10:08.00
267 Kätlin Mast HOK/Hiiumaa Spordiko Est 0 - 13:10.00 -
268 Helisa Tartu HOK/Hiiumaa Spordiko Est 0 18:07.00 13:18.00 10:06.00
269 Isadora Vehkamäki Pihkaniskat Fin 0 18:06.00 - -
270 Liisa Laura Viru TON Est 0 18:12.00 - -
1470m 19KP {Start nr:1 }
1780m 6KP {Start nr:2 }
3280m 21KP {Start nr:2 }
271 1 Vacant EST 0 18:09.00 13:20.00 11:01.00
272 2 Vacant EST 0 18:10.00 13:22.00 11:03.00
273 Maria Eller HOK Est 0 18:12.00 13:24.00 11:05.00
274 Anna Kubcova KOB Dobruska Cze 0 - 13:30.00 -
275 Grete Kuub LSF PT Est 0 18:11.00 - -
276 Veronika Ostalskaya Orienta-Kuncevo Rus 0 18:15.00 13:28.00 11:07.00
277 Brigitte Panker OK Ilves Est 0 18:16.00 13:26.00 11:09.00
278 Birgit Rõõm OK Ilves Est 0 18:14.00 - -
279 Merle Sihver Post SV Dresden Ger 0 18:13.00 13:32.00 11:11.00
1710m 22KP {Start nr:1 }
2070m 8KP {Start nr:2 }
4340m 30KP {Start nr:2 }
280 1 Vacant EST 0 18:25.00 14:10.00 10:40.00
281 2 Vacant EST 0 - 14:12.00 -
282 Ekaterina Ekatova O-Kuncevo Rus 0 18:28.00 14:16.00 10:44.00
283 Eliise Kesküla HOK/Hiiumaa spordiko Est 0 18:26.00 14:20.00 10:42.00
284 3 Vacant Est 0 - 14:22.00 -
285 Leana Jete Korb OK Peko Est 0 18:27.00 - -
286 Helena Maripuu HOK Est 0 - 14:14.00 -
287 Greta-Maria Pisarev Jõhvikas Est 0 18:29.00 14:18.00 10:46.00
1850m 20KP {Start nr:1 }
2570m 9KP {Start nr:1 }
5980m 42KP {Start nr:1 }
288 1 Vacant EST 0 18:00.00 13:00.00 10:00.00
289 2 Vacant EST 0 18:01.00 13:02.00 10:02.00
290 Marta Eller HOK Est 0 - 13:04.00 -
291 Mariia Meskina orienta-kuntcevo Rus 0 18:02.00 13:08.00 10:04.00
292 Anastasija Pahhomenkova SRD Est 0 18:03.00 13:06.00 10:06.00
1830m 20KP {Start nr:1 }
3330m 10KP {Start nr:1 }
6150m 45KP {Start nr:1 }
293 Kelly Vildek EST 0 18:35.00 - -
294 2 Vacant EST 0 18:36.00 13:03.00 11:10.00
295 Epp Paalberg Rakvere OK Est 0 18:39.00 - -
296 Yana Zjuhova SRD Est 0 18:38.00 13:07.00 11:14.00
297 Helen Maria Tamm Ilves Est 0 18:41.00 - -
298 Olga Vasileva Nord West Rus 0 18:37.00 13:09.00 11:12.00
299 Kristin Viikmaa OK West Est 0 18:40.00 13:05.00 11:16.00
1470m 17KP {Start nr:1 }
2370m 9KP {Start nr:1 }
5570m 41KP {Start nr:1 }
300 1 Vacant EST 0 18:00.00 14:21.00 10:36.00
301 2 Vacant EST 0 18:01.00 14:23.00 10:38.00
302 Tatiana Kosorukova Vyborg-Orienteer Rus 0 18:02.00 14:27.00 10:44.00
303 Mariethe-Piret Niglas RSK Jõhvikas Est 0 - - 10:42.00
304 Anna Semenova O-Kuncevo Rus 0 18:03.00 14:25.00 10:40.00
1270m 16KP {Start nr:1 }
2220m 9KP {Start nr:2 }
3840m 25KP {Start nr:2 }
305 1 Vacant EST 0 18:13.00 13:39.00 10:01.00
306 2 Vacant EST 0 18:14.00 13:41.00 10:03.00
307 Praskovia Goleneva Butovo Wolves Rus 0 18:15.00 - -
308 Liisi Kangur Est 0 - - 10:05.00
309 Tais Vakrõõm SRD Est 0 18:16.00 13:43.00 10:07.00
2060m 22KP {Start nr:1 }
4560m 15KP {Start nr:1 }
9180m 68KP {Start nr:1 }
68 1 Vacant EST 0 18:30.00 13:45.00 11:04.00
69 2 Vacant EST 0 18:31.00 13:47.00 11:06.00
70 3 Vacant EST 0 18:32.00 13:51.00 11:08.00
71 4 Vacant EST 0 18:33.00 13:49.00 11:10.00
72 Margret Zimmermann OK Kape EST 6631 18:34.00 - -
73 Sanna Andelin Lahden Taimi Fin 104 18:48.00 14:13.00 11:18.00
74 Tatiana Bevza Nord West Rus 18950 18:54.00 14:25.00 11:28.00
75 Irina Chsheglova RSHM Alatau Kaz 967 18:42.00 14:05.00 -
76 Bodil Helgerud Halden SK Fin 2268 18:45.00 14:15.00 -
77 Eleri Hirv OK Võru Est 2207 - 14:23.00 -
78 Veronika Ivanova LNPP Rus 34270 18:39.00 13:55.00 -
79 Natalja Kondrashova SRD Rus 34330 18:40.00 14:01.00 11:16.00
80 Elina Lammi Helsingin suunnistaj Fin 22597 18:49.00 14:19.00 11:14.00
81 Belinda Lawford Abominable O-men Aus 3338 18:52.00 14:21.00 -
82 Maria Nakonechnaya Hiisirasti Fin 19031 18:41.00 13:59.00 -
83 Krystal Neumann Järla Orientering Aus 4127 18:55.00 14:27.00 -
84 Lotta Oinonen Pihkaniskat Fin 25648 18:43.00 - -
85 Anastasiia Pesegova Nord - West Rus 34274 18:38.00 14:07.00 -
86 Susan Pihelgas SK Saue Tammed Est 4588 18:37.00 - -
87 Irita Pukite Kapa OK Lat 4737 18:51.00 - -
88 Sigrid Ruul JOKA Est 5039 18:46.00 14:09.00 11:22.00
89 Irina Stroganova Nord-West Rus 34305 18:36.00 13:57.00 11:30.00
90 Olga Zlatoverova SAKSOR-Dynamics Rus 34340 18:35.00 14:03.00 11:26.00
91 Teele Telgma SK Saue Tammed Est 21884 18:50.00 14:17.00 11:20.00
92 Kerstin Uiboupin OK Võru Est 6080 18:53.00 - -
93 Liga Valdmane ZVOC Lat 6125 18:47.00 - -
94 Elisa Viholainen Suunta Jyväskylä Fin 24284 18:44.00 14:11.00 11:24.00
1790m 21KP {Start nr:1 }
2740m 10KP {Start nr:1 }
6150m 45KP {Start nr:1 }
310 1 Vacant EST 0 18:36.00 14:16.00 11:18.00
311 2 Vacant EST 0 18:37.00 14:18.00 11:20.00
312 Anu Kuusmaa SK100 Est 0 18:38.00 - -
313 Salla Töyrylä Kymin Suunnistajat Fin 0 18:40.00 14:22.00 11:24.00
314 Merike Vanjuk KAPE Est 0 18:39.00 14:20.00 11:22.00
1790m 21KP {Start nr:1 }
2570m 9KP {Start nr:1 }
5570m 41KP {Start nr:1 }
315 1 Vacant EST 0 18:41.00 13:10.00 10:18.00
316 2 Vacant EST 0 18:42.00 13:12.00 10:20.00
317 Kate?ina Dondov? SKOB Ostrov Cze 0 - 13:18.00 -
318 Teele Eensaar OK Ilves Est 0 - 13:20.00 -
319 Kristi Heilman HOK Est 0 - 13:28.00 -
320 Triin Jaaniste OK Ilves Est 0 - - 10:26.00
321 Helen Jürjo Saaremaajooks.ee Est 0 - - 10:34.00
322 Katja Kinnunen TÄBY OK Swe 0 18:43.00 13:24.00 10:28.00
323 Karin Koppel Saue Tammed Est 0 18:44.00 13:26.00 10:30.00
324 Lenka Kubcova KOB Dobruska Cze 0 - 13:22.00 -
325 Riin Otstavel LSF PT Est 0 - - 10:22.00
326 Heidi Sild Mercury Est 0 18:45.00 13:16.00 10:24.00
327 Liina Sumberg LSF PT Est 0 18:46.00 13:14.00 10:32.00
1700m 19KP {Start nr:1 }
2530m 10KP {Start nr:1 }
4770m 31KP {Start nr:1 }
328 1 Vacant EST 0 18:23.00 13:00.00 10:01.00
329 2 Vacant EST 0 18:24.00 13:02.00 10:03.00
330 Linda Ena IK Falken Fin 0 18:31.00 13:20.00 10:13.00
331 Julia Gussak Orienta-Kuncevo Rus 0 18:34.00 13:16.00 10:07.00
332 Evelyn Himma Rakv Est 0 - - 10:15.00
333 Maari Idnurm TON Est 0 18:35.00 13:18.00 10:21.00
334 Piret Kaasik Ilves Est 0 18:27.00 13:04.00 10:09.00
335 Tiina Kangilaski TON Est 0 - - 10:25.00
336 Anastasia Meskina Orienta-Kuncevo Rus 0 18:32.00 13:06.00 10:17.00
337 Merike Mets Rakv Est 0 - - 10:11.00
338 Vaike Murumets Est 0 18:28.00 13:10.00 10:05.00
339 Margit Mälter Est 0 18:30.00 - -
340 Sanna Nuottajärvi OK Trian Fin 0 18:29.00 13:14.00 -
341 Triina-Britt Preden TON Est 0 18:37.00 13:08.00 10:29.00
342 Teija Sahlström Espoon Akilles Fin 0 18:25.00 13:22.00 10:23.00
343 Siiri Vallner Est 0 18:26.00 13:12.00 10:19.00
344 Hanna Vehkamäki Pihkaniskat Fin 0 18:36.00 - -
345 Anne-Ly Viikmaa OK West Est 0 18:33.00 13:24.00 10:27.00
1700m 19KP {Start nr:1 }
2370m 9KP {Start nr:1 }
4770m 31KP {Start nr:1 }
346 1 Vacant EST 0 18:45.00 13:57.00 10:31.00
347 2 Vacant EST 0 18:46.00 13:59.00 10:33.00
348 Irina Chsheglova RSHM Alatau Kaz 0 - - 10:43.00
349 Elena Grebenets Juventa Rus 0 18:49.00 14:07.00 10:53.00
350 Inger Jalakas Harju KEK RSK Est 0 18:54.00 14:01.00 10:57.00
351 Anu Järv Est 0 18:56.00 - -
352 Meeli Kerem TON Est 0 18:52.00 14:11.00 -
353 Margit Krieger Est 0 18:53.00 - -
354 Elina Lasseron Est 0 18:50.00 14:09.00 10:47.00
355 Piret Niglas RSK Jõhvikas Est 0 - - 10:45.00
356 Merike Paapson OK TON Est 0 18:51.00 14:03.00 10:55.00
357 Mari Roots TAOK Est 0 18:55.00 14:13.00 10:51.00
358 Anneli Rämmann Kooperaator Est 0 18:57.00 14:15.00 10:39.00
359 Eva Rönkkö Keravan Urheilijat Fin 0 - 14:05.00 10:37.00
360 Zaira Sorokina Est 0 - - 10:49.00
361 Annamari Vierikko Helsingin Suunnistaj Fin 0 18:47.00 14:17.00 10:35.00
362 Mai Viirmann Põrgupõhja Est 0 18:48.00 14:19.00 10:41.00
1490m 19KP {Start nr:1 }
2070m 8KP {Start nr:2 }
3840m 25KP {Start nr:2 }
363 1 Vacant EST 0 18:44.00 13:54.00 10:09.00
364 2 Vacant EST 0 18:45.00 13:56.00 10:11.00
365 Monika Aebi OLG Herzogenbuchsee Swi 0 18:50.00 - -
366 Marika Kirsspuu TAOK Est 0 18:46.00 14:02.00 10:17.00
367 Anu Malts OK TON Est 0 18:47.00 14:00.00 10:21.00
368 Galina Mitereva O-Kuncevo Rus 0 18:53.00 13:58.00 10:23.00
369 Merike Mändsoo OK TON Est 0 18:51.00 - -
370 Ülle Raudsepp Okas Est 0 18:49.00 14:04.00 10:15.00
371 Tiina Rillo Est 0 18:48.00 14:06.00 10:13.00
372 Marje Viirmann KEK RSK Est 0 18:52.00 14:08.00 10:19.00
1490m 19KP {Start nr:1 }
2000m 7KP {Start nr:2 }
3840m 25KP {Start nr:2 }
373 1 Vacant EST 0 18:18.00 13:23.00 10:25.00
374 2 Vacant EST 0 18:19.00 13:25.00 10:27.00
375 Anne Arold OK Ilves Est 0 - 13:35.00 10:37.00
376 Ülle Kadak OK Lehola Est 0 18:21.00 13:39.00 10:39.00
377 Lembe Lutterus Tammed Est 0 18:22.00 13:29.00 10:41.00
378 Anu Pallon JOKA Est 0 - 13:37.00 10:35.00
379 Ülle Põldoja OK Ilves Est 0 18:23.00 13:31.00 10:33.00
380 Gea Rennel KEKRSK Est 0 18:20.00 13:33.00 10:29.00
381 Lea Tusis JOKA Est 0 - 13:27.00 10:31.00
1470m 19KP {Start nr:1 }
2000m 7KP {Start nr:2 }
3280m 21KP {Start nr:2 }
382 1 Vacant EST 0 18:17.00 13:41.00 10:41.00
383 2 Vacant EST 0 18:18.00 13:43.00 10:43.00
384 Ene Ehrenpreis Rakvere Est 0 - 13:49.00 10:47.00
385 Tiiu Kaasik Ilves Est 0 18:21.00 13:57.00 10:51.00
386 Niina Karnit SRD Est 0 18:22.00 13:53.00 10:59.00
387 Eha Kriks Rakvere OK Est 0 18:23.00 13:55.00 10:45.00
388 Mare Leis Ilves Est 0 - 14:01.00 10:55.00
389 Kersti Mardiste KEKRSK Est 0 18:24.00 - -
390 Leili Prans OK Ilves Est 0 18:20.00 13:59.00 10:57.00
391 Anu Saue HOK Est 0 - 13:45.00 -
392 Tatjana Sumilo Jüõhvikas Est 0 - 13:51.00 10:49.00
393 Hille Tasa SK Saue Tammed Est 0 18:19.00 13:47.00 10:53.00
1470m 19KP {Start nr:1 }
1790m 6KP {Start nr:2 }
2960m 19KP {Start nr:2 }
394 1 Vacant EST 0 18:25.00 13:27.00 10:15.00
395 2 Vacant EST 0 18:26.00 13:29.00 10:17.00
396 Brita Forsman IK Falken Fin 0 18:29.00 13:33.00 10:23.00
397 Anne Jundas Jõhvikas Est 0 18:28.00 13:31.00 10:21.00
398 Kaie Kivila Ok ilves Est 0 18:27.00 13:35.00 10:19.00
399 Liis Lille Harju KEK Rahvaspord Est 0 18:30.00 13:37.00 10:25.00
1270m 16KP {Start nr:1 }
1790m 6KP {Start nr:2 }
2960m 19KP {Start nr:2 }
400 1 Vacant EST 0 18:17.00 13:01.00 10:01.00
401 2 Vacant EST 0 18:18.00 13:03.00 10:03.00
402 Maie Abram Ilves Est 0 18:19.00 13:07.00 10:13.00
403 Maire Raid Tammed Est 0 - 13:09.00 10:05.00
404 URVI SARV orion Est 0 18:21.00 13:05.00 10:11.00
405 Ilse Uus OK TON Est 0 18:20.00 13:13.00 10:07.00
406 Ilona Vanaveski Ilves Est 0 18:22.00 13:11.00 10:09.00
SK 100 - WMOC 2016 test litsents