Middle distance, WRE 20.06.2014 Keila-Joa ( Zsolt Lenkei) |
Place Nr Name Club IOF Result
1. 1 Ivan Krylov Omega 0 00:15.06
2. 797 Mihkel Abram 0 00:17.06
3. 796 Gustavs Godins 0 00:18.18
4. 659 Ranno Kannel Rae ROK 0 00:23.30
795 R 0 DNS
798 Emil Eensaar 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 9 Kārlis Stradiņš Auseklis IK 0 00:14.00
2. 2 Emils Germanis Auseklis IK 0 00:16.12
3. 4 Emīls Lazdāns Auseklis IK 0 00:18.05
4. 513 Kasperi Salo Punkalaitumen K 0 00:18.43
5. 6 Ragnar Rooba Rakvere OK 0 00:19.21
6. 7 Matīss Saulīte Auseklis IK 0 00:20.23
7. 8 Renārs Steselis Auseklis IK 0 00:20.42
8. 3 Emils Johansens Auseklis IK 0 00:20.45
9. 511 Tommi Liljeström Helsingin Suunn 0 00:24.12
10. 512 Mihkel Herbert Pais OK West 0 00:42.22
11. 514 Jaan Peeter Viljamaa 0 01:28.07
11 Eric Voolaid Extreme 0 MP
10 Emīls Ummers Auseklis IK 0 DNS
5 Raiden Metsa 0 DNS
799 Vacant Fri&Sat M12 0 DNS
800 Vacant Fri&Sat M12 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 14 Rihards Gailis Auseklis IK 0 00:16.58
2. 21 Fricis Spektors Auseklis IK 0 00:17.34
3. 15 Pauls Johansens Auseklis IK 0 00:20.32
4. 19 Ansis Poikāns Auseklis IK 0 00:20.50
5. 20 Davis Solmanis Auseklis IK 0 00:21.04
6. 303 Sander Pritsik Rakvere OK 0 00:23.57
7. 17 Markus Harald Pais OK West 0 00:25.48
8. 802 Kristians Stana 0 00:26.59
9. 22 Siim Turban Rakvere OK 0 00:28.08
10. 13 Eduards Butāns Auseklis IK 0 00:28.44
11. 18 Mikus Poikāns Auseklis IK 0 00:33.10
12. 16 Kalev Kütt HC Tallas 0 00:34.39
801 Serafim Troitskiy 0 MP
448 Raiko Marrandi JOKA 0 DNS
515 Kustu Künnapas HOK 0 DNS
30300 R 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 803 Tomi-Andre Piirmets 0 00:29.30
2. 42 Kaarel Vesilind SRD 0 00:31.00
3. 449 Kiri Huhtanen Tampereen Pyrin 0 00:35.16
4. 40 Märten Henrik Pais OK West 0 00:35.22
5. 517 Villu Serv OK Põlva Kobras 0 00:35.37
6. 43 Ernests Vilciņš Auseklis IK 0 00:36.02
7. 304 Toms Straume Auseklis IK 0 00:37.06
8. 518 Kristo Sirk OK Põlva Kobras 0 00:37.17
9. 450 Kaarel Hendrik Zernant OK Ilves 0 00:37.24
10. 38 Gunārs Gaumigs Auseklis IK 0 00:46.14
11. 39 Noah Howlett LOC 0 00:50.40
12. 305 Johan Haldna Rae 0 01:02.34
13. 41 Lauris Stanke Auseklis IK 0 01:04.43
14. 516 Ekvard-Allan-Matis Joakit Tammed 0 01:21.56
804 Kiur Erik Eensaar 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 805 Andreas Aadli 0 00:31.49
2. 520 Holger Post Koop 0 00:37.32
3. 45 Ervīns Jansons Auseklis IK 0 00:40.25
4. 306 Toomas Idnurm 0 01:26.27
519 Lauris Krasovskis Auseklis IK 0 MP
44 Robert Björnman Kymin Suunnista 0 DNS
46 Vadim Shved SRD 0 DNS
806 Vacant Fri&Sat M18 0 DNS
807 Vacant Fri&Sat M18 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 309 Reimo Liiv Tammed 0 00:29.04
2. 49 Matthew Elkington ShUOC 0 00:30.03
3. 52 Mateusz Podsiadły WKS Śląsk Wrocł 0 00:31.34
4. 53 Olly Williams ShUOC 0 00:32.00
5. 521 Dainis Krasovskis Auseklis IK 0 00:33.35
6. 50 Joachim Iwaszczyszyn WKS Śląsk Wrocł 0 00:35.10
7. 51 Alex McCann ShUOC 0 00:37.24
8. 308 Rihards Staģis Auseklis IK 0 00:38.29
9. 307 Rain Kauge Põrgupõhja 0 00:54.24
48 Joshua Cooper ShUOC 0 DNS
808 Vacant Fri&Sat M20 0 DNS
809 Vacant Fri&Sat M20 0 DNS
810 Vacant Fri&Sat M20 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 817 Lauri Sild 6840 00:35.45
2. 312 Timo Sild EKJ SK 16283 00:36.56
3. 526 Mikko Huhtinen Turun Suunnista 10868 00:38.48
4. 91 Sander Vaher 17566 00:39.51
5. 69 Jonathan Crickmore ShUOC 8598 00:40.43
6. 83 Tim Robertson Hutt Valley 15525 00:40.51
7. 815 Tõnis Laugesaar 12506 00:42.05
8. 818 Andreas Kraas 12088 00:43.09
9. 78 Jonny Malley ShUOC 19901 00:44.09
10. 74 Marek Karm Harju KEK 11567 00:44.36
11. 76 Anton Ledyaev Orel Russia 12571 00:44.54
12. 86 Jukka Antero Tani Kouvolan Suunni 19625 00:45.06
13. 71 William Gardner ShUOC 9766 00:45.16
14. 73 Mika Jokiranta Kouvolan Suunni 11289 00:46.02
15. 319 Ats Sõnajalg KEK RSK 16991 00:46.14
16. 87 Tiit Tähnas JOKA 17474 00:47.14
17. 538 Markus Salo Punkalaitumen K 15811 00:47.21
18. 68 Duncan Birtwistle University of B 7666 00:47.30
19. 315 Aleksandr Shved SRD 16247 00:48.12
20. 457 Petri Annila Koovee 7046 00:48.47
21. 322 Sergei Rjabõškin srd sk 15512 00:49.28
22. 310 Oliver Immato 11005 00:49.49
23. 313 Taivo Timmusk HOK 17248 00:50.42
24. 88 Patrik Väisänen Kouvolan Suunni 19495 00:52.21
25. 89 Jack Wright ShUOC 18168 00:52.23
26. 458 Henri Annila Koovee 19898 00:52.46
27. 812 Erik Aibast Sportland 6840 00:53.14
28. 67 Mike Beasant ShUOC 7444 00:56.01
29. 662 Ott Rakkaselg HOK 15306 00:57.00
30. 321 Mati Mägi HOK 13947 01:00.44
31. 81 Bartłomiej Mazan WKS Śląsk Wrocł 13433 01:00.45
32. 75 Michael Koiser HSV OL Wiener N 11890 01:01.57
33. 868 Neil Dobbs 0 01:02.46
34. 84 Hillar Saare Labor 19899 01:02.54
35. 85 Gian-Reto Schaad OLG Chur 15939 01:04.49
36. 72 Steffen Hartmann TGV Horn 10457 01:10.15
37. 80 Chi Kin Man HKIOF 13214 01:11.44
38. 77 Raphael Mak NDOC 13162 01:14.13
39. 82 Alexander Moore ShUOC 13805 01:14.17
40. 90 Sander Nahkor TA OK 14001 01:17.47
41. 92 Vladimir Dudnikov O-MEPHI 9011 01:19.43
42. 311 Vladimir Poroshin Individual 19909 01:23.27
79 Arthur Raichmann Tammed 13198 DNS
527 Kaido Kaarli Eesti Energia S 0 DNS
528 Siim Kokk 0 DNS
529 Margus Lehtme 0 DNS
530 Martti Mikk seiklusporr 0 DNS
531 Sergei Muižnieks Jõhvikas 0 DNS
532 Rain Muru Lennubaas 0 DNS
533 Mehis Muru 0 DNS
534 Peep Põlluäär 0 DNS
535 Raivo Pellja JOKA 0 DNS
536 Kristian Pilbas 0 DNS
537 Marti Ranne G4S Spordiklubi 0 DNS
360 Johannes Tasa Tammed 0 DNS
656 Dag Ainsoo LUS 6843 DNS
657 Evan Barr IFK Lidingö 7376 DNS
70 Julian Dent IFK Lidingö 8804 DNS
663 Giancarlo Simion IFK Lidingö 16327 DNS
811 Sander Mirme 0 DNS
314 Ilmar Udam JOKA 17495 DNS
813 Tarmo Siimsaare OK Võru 0 DNS
814 Margus Freudenthal 0 DNS
462 Margus Marrandi JOKA 0 DNS
816 Marko Külaots 12335 DNS
522 Juhan Aasaru Suusahullud 0 DNS
523 Arvo Ambel 0 DNS
525 Marek Berkman Swedbank 0 DNS
52400 Sander Annus Norma 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 99 Jaagup Toome Hippok 0 00:32.29
2. 98 Michael Raer SRD 0 00:33.16
3. 100 Stefan Traint HSV OL Wiener N 0 00:34.14
4. 820 Gatis Šusts 0 00:34.15
5. 542 Andres Lauba TON 0 00:35.28
6. 323 Lauri Ruberg 15641 00:38.17
7. 94 Robert Finch SOC 0 00:38.53
8. 819 Märt Kivila OK Ilves 0 00:40.37
9. 97 Bernardo Nanclares CORZO 0 00:41.47
9. 96 Thomas Leidl HSV OL Wiener N 0 00:41.47
11. 545 Toomas Telgma Voller 0 00:50.38
12. 541 Aivars Lapa Autostarts.lv 0 00:53.43
13. 316 Oleg Koshik SRD 12022 01:01.21
821 Vacant Fri&Sat M21B 0 MP
93 Alar Alajaan 0 MP
95 Pablo Jimeno COV 0 MP
544 Silver Rebenits OK Kape 0 DNS
540 Kirill Klenski CoxArt 0 DNS
331 Tõnu Lauter Lauter Team 0 DNS
539 Mati Karu JOKA 0 DNS
543 Leonid Malikov CoxArt 0 DNS
9000 Sander Nahkor TA OK 14001 DNS
9200 Vladimir Dudnikov O-MEPHI 9011 DNS
31500 Aleksandr Shved SRD 16247 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 101 Jevgeni Shejanov SRD 0 00:28.44
2. 658 Dmitri Gridin Narva 0 00:39.05
3. 47 Ādams Pūrītis Auseklis IK 0 01:25.39
546 Dmitri Gridin Narva 0 DNS
822 Reeno Reeder 0 DNS
823 Henri Reeder 0 DNS
824 Teele Eensaar 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 463 Martin Kaup LSF 0 00:32.27
2. 550 Mati Korrol Mercury 0 00:32.37
3. 554 Dmitri Shved SRD 0 00:33.20
4. 107 Artem Tihonov OMEGA 0 00:34.40
5. 354 Paavo Rõigas Peko 0 00:34.51
6. 103 Kaupo Järve LSF 0 00:34.57
7. 102 Heiti Hallikma Võru 0 00:35.18
8. 551 Erki Kriks LSF 0 00:37.19
9. 552 Kalle Metsoja Mercury 0 00:37.58
10. 336 Margus Klementsov Mercury 0 00:38.03
11. 105 Lauri Lahtmäe Kape 0 00:38.08
12. 104 Nikolay Krylov Omega 0 00:38.19
13. 464 Meelis Mälter Harju KEK RSK 0 00:40.30
14. 465 Andrei Nikitin SRD 0 00:41.06
15. 332 Ivo Miller KOOPERAATOR 0 00:47.57
548 Heno Ivanov 0 DNS
549 Tarvo Jõeste 0 DNS
553 Anton Roolaid TAOK 0 DNS
106 Danilo Piht SK Mercury 0 DNS
825 Kristjan Maade 0 DNS
826 Vacant Fri&Sat M35 0 DNS
827 Vacant Fri&Sat M35 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 830 Martins Godins 0 00:31.00
2. 110 Tarmo Klaar OK Ilves 0 00:31.40
3. 333 Taras Fedorov IZHORA 0 00:32.40
4. 557 Kimmo Liljeström Helsingin Suunn 0 00:33.40
5. 456 Tanel Kannel Rae ROK 0 00:34.25
6. 115 Sergei Shirokov SRD 0 00:36.24
7. 524 Sander Annus Norma 0 00:36.27
8. 113 Lauri Olli LSF PT 0 00:39.21
9. 111 Paul Lumi 0 00:41.33
10. 556 Arvo Laanemets TAOK 0 00:42.02
11. 116 Valters Siliņš Auseklis IK 0 00:43.19
12. 337 Indrek Viikmaa OK West 0 00:43.24
13. 562 Toomas Talumaa HOK 0 00:44.40
14. 117 Vadim Stepanov Zelax 0 00:48.46
15. 112 Raivo Mitt 0 00:50.18
16. 109 Andres Käver Extreme 0 00:54.46
558 Vladislav Pahhomenkov SRD 0 MP
108 Vladimir Arkhipov orienta-star 0 MP
467 Aivar Leht Okas 0 DNS
114 Kuno Rooba Rakvere OK 0 DNS
559 Tarmo Pöör Mercury 0 DNS
560 Aleksandr Petuhhov CoxArt 0 DNS
561 Mait Rei 0 DNS
555 Priit Evardi JOKA 0 DNS
563 Alar Virumäe 0 DNS
828 Tiit Kägu 0 DNS
829 Arne Ansper 0 DNS
466 Martin Aunin 0 DNS
9100 Jaan Metsa 19900 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 119 Raul Hindov TON 0 00:30.10
2. 470 Eric Morris Bennelong North 0 00:30.30
3. 359 Kaido Nurja Nõmme 0 00:31.04
4. 338 Mairolt Kakko Bona Fide 0 00:33.43
5. 340 Sergey Pasechnik IZHORA 0 00:36.41
6. 120 Nick Howlett LOC 0 00:36.53
7. 568 Vladimir Pasechnik IZHORA 0 00:42.41
8. 125 Andres Palk TAOK 0 00:45.30
9. 121 Andrey Kraskovskiy Kraski 0 00:46.39
10. 123 Matis Märtson Novaator RSK 0 00:48.44
11. 350 Tõnis Haldna Rae 0 00:50.25
12. 118 Josef Hilbert Naturfreunde Wi 0 00:51.35
13. 832 Tiit Riisalo 0 00:54.53
14. 341 Vladislav Siyalsky Bryansk 0 00:56.44
15. 122 Oleksandr Letychevskyi O-CLUB 0 00:57.09
357 Veikko Tamlak OK KAPE 0 MP
472 Toomas Voolaid 0 MP
124 Oleksandr Mykhailichenko O-CLUB 0 DNS
564 Johan Alenius IFK Lidingö 0 DNS
565 Kalmet Kala 0 DNS
566 Eerik Lossmann 0 DNS
567 Alar Nigul EROK 0 DNS
339 Raivo Laanemets TON 0 DNS
569 Olli Turakainen Helsingin Suunn 0 DNS
831 Ain Nemvalts 0 DNS
471 Indrek Saarepera 0 DNS
833 Erik Keerberg 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 572 Andres Talver Mercury 0 00:28.45
2. 345 Tiit Tali Ilves 0 00:29.21
3. 131 Eduard Pukkonen KEKRSK 0 00:31.24
4. 127 Maido Kaljur Harju KEKRSK 0 00:32.07
5. 474 Kari Lehto KEKRSK 0 00:32.25
6. 574 Ants Turban Rakvere OK 0 00:33.53
7. 358 Mati Preitof KEK RSK 0 00:34.15
8. 573 Toomas Tarve OK Põlva Kobras 0 00:35.08
9. 128 Jari Kymäläinen Tampereen Pyrin 0 00:35.38
10. 571 Ando Post Koop 0 00:35.39
11. 342 Margus Jaanus Koop 0 00:38.42
12. 473 Ossi Huhtanen Tampereen Pyrin 0 00:38.59
13. 132 Ülo Viru Orvand 0 00:39.31
14. 346 Jaanus Viljamaa TON 0 00:42.40
15. 836 Urmas Tammemäe 0 00:43.11
16. 834 Eerik Tamm 0 00:44.02
17. 126 Michael Bohsmann OL-Team Filder 0 00:51.13
18. 344 Aleksander Pritsik Rakvere OK 0 00:57.58
19. 130 Hillar Nikkari SK RT 0 01:04.01
129 Tatsuja Mijakawa Tokorozawa 0 MP
343 Argo Kauge Põrgupõhja 0 DNS
835 Vacant Fri&Sat M50 0 DNS
570 Toomas Laur 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 581 Teuvo Töyrylä Vehkalahdenveik 0 00:27.41
2. 133 Ulf Burman Gustavsbergs OK 0 00:29.00
3. 582 Heikki Vestola RaVa 0 00:29.24
4. 362 Jaanus Reha Koop 0 00:29.50
5. 361 Jouko Malinen Helsingin Suunn 0 00:30.55
6. 575 Kaljo Julge OK Kape 0 00:33.29
7. 134 James Crawford Guildford Orien 0 00:36.43
8. 371 Kalev Ruberg 0 00:38.51
9. 135 Eric Demange ASOP Erstein 0 00:41.03
10. 838 Riho Kokk 0 00:41.14
11. 579 Vello Post Koop 0 00:41.21
12. 374 Paul Poopuu JOKA 0 00:41.47
13. 577 Kalmer Keevend JOKA 0 00:42.42
14. 136 Ewald Mayer HSV OL Wiener N 0 00:51.00
137 Jackie Vandijck SASOR 0 DNS
580 Aimur Raudsepp JOKA 0 DNS
576 Ahto Karu JOKA 0 DNS
370 Tõnu Karp Tempo 0 DNS
661 Evgenii Kaygorodov EuroPrim 0 DNS
837 Vacant Fri&Sat M55 0 DNS
578 Mihkel Nahkur Jõhvikas 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 192 Bjorn Grinde OSI 0 00:25.50
2. 200 Jüri Rokko SK RT 0 00:26.06
3. 204 Kai Saksman TON 0 00:26.54
4. 191 Are Eriksen OSI 0 00:26.58
5. 203 Felix Rutz KAPHASI 0 00:27.10
6. 196 Riho Männi Lehola 0 00:29.04
7. 587 Heini Tammik OK Kape 0 00:30.15
8. 372 Esko Udd LänRa 0 00:31.29
9. 188 Per Öhlund Gustavsbergs OK 0 00:31.38
10. 205 Andre Hallouard ASOP ERSTEIN 0 00:33.17
11. 201 Heinz Rothweiler KAPHASI 0 00:33.37
12. 364 Tiit Ploompuu Jõhvikas 0 00:33.47
13. 190 Nick Dent CC 0 00:34.02
14. 199 Colin Price Central Coast 0 00:34.51
15. 584 Rein Kriks Rakvere OK 0 00:35.24
16. 194 Ilmar Kirjanen TAOK 0 00:35.34
17. 193 Rein Hanstein Okas 0 00:35.54
18. 189 Ueli Bretscher KAPHASI 0 00:39.48
19. 195 Ruedi Lais KAPHASI 0 00:43.11
20. 363 Kalev Kukk TAOK 0 00:51.06
21. 198 Ralph Meißner TV Coburg-Neuse 0 00:54.13
202 Eero Ruokamo Kobras 0 DNF
585 Tiit Olju OK Orvand 0 DNS
586 Koit Paasma Lehola 0 DNS
583 Mati Karp Tempo 0 DNS
839 Vacant Fri&Sat M60 0 DNS
840 Vacant Fri&Sat M60 0 DNS
1970 R 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 210 Åge Liljeström Helsingin Suunn 0 00:24.25
2. 207 Pekka Kanste OK Raseborg 0 00:27.24
3. 208 Heikki Kyyrönen TON 0 00:27.36
4. 375 Peep Koppel Kooperaator 0 00:29.24
5. 376 Mihkel Mälter Harju KEK RSK 0 00:30.31
6. 212 Matti Railimo SOC Heinola 0 00:33.54
7. 206 Attila Hejjas MIRZI OL Wien 0 00:36.54
8. 381 Agu Koppa Jõhvikas 0 00:41.54
9. 215 Hannes Zaugg OLG Säuliamt 0 00:43.14
10. 213 Juhan Tamm 0 00:45.59
11. 211 Sol Michel OPA Montigny 0 00:48.35
12. 589 Jorma Helin Rasti-Jyry 0 00:48.58
13. 214 Heldur Väljamäe Orvand 0 00:51.43
14. 382 Tiit Tatter TON 0 01:08.34
209 Teuvo Lehtinen RaVa 0 MP
588 Pjotr Aksjonov Jõhvikas 0 DNS
841 Vacant Fri&Sat M65 0 DNS
842 Vacant Fri&Sat M65 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 380 Kalju Tilk Orion 0 00:35.50
2. 377 Tiit Koppel Orion 0 00:39.31
3. 219 Mati Poom TON 0 00:41.12
4. 485 Osmo Lindeman HS-Malmi 0 00:42.32
5. 378 Pekka Syväterä RiSu 0 00:48.13
6. 218 Jaan Orav TON 0 00:51.50
7. 379 Mati Tõnus Orion 0 00:55.05
843 Georg Sooberg 0 MP
217 Rein Küttim Orion 0 MP
216 Rein Küttim Orion 0 DNS
844 Vacant Fri&Sat M70 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 592 Romet Kriks LSF 0 00:22.01
2. 590 Markus Kaljur Harju KEKRSK 0 00:29.09
3. 596 Christopher Vakrõõm SRD 0 00:33.24
4. 593 Basil Krylov Omega 0 00:35.19
- 793 Roland Kivila 0 00:46.30
595 Maanus Udam JOKA 0 DNS
591 Jegor Klenski 0 DNS
660 Kaur Kannel Rae ROK 0 DNS
791 Vacant Fri&Sat M8NR 0 DNS
792 Vacant Fri&Sat M8NR 0 DNS
594 Jesse Lauter Lauter Team 0 DNS
794 Vacant Fri&Sat M8NR 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
901 Open Course 0 DNS
902 Open Course 0 DNS
903 Open Course 0 DNS
904 Open Course 0 DNS
905 Open Course 0 DNS
906 Open Course 0 DNS
907 Open Course 0 DNS
908 Open Course 0 DNS
909 Open Course 0 DNS
910 Open Course 0 DNS
911 Open Course 0 DNS
913 Open Course 0 DNS
914 Open Course 0 DNS
915 Open Course 0 DNS
916 Open Course 0 DNS
917 Open Course 0 DNS
918 Open Course 0 DNS
919 Open Course 0 DNS
920 Open Course 0 DNS
921 Open Course 0 DNS
922 Open Course 0 DNS
923 Open Course 0 DNS
924 Open Course 0 DNS
925 Open Course 0 DNS
926 Open Course 0 DNS
927 Open Course 0 DNS
928 Open Course 0 DNS
929 Open Course 0 DNS
930 Open Course 0 DNS
946 Open Course 0 DNS
947 Open Course 0 DNS
948 Open Course 0 DNS
949 Open Course 0 DNS
950 Open Course 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 933 Alar Abram 0 00:27.19
2. 936 Tarvo Avaste 0 00:32.43
3. 937 Viesturs Lucans 0 00:55.33
4. 940 Aljona Karlõseva 0 01:01.29
5. 945 Paul Klõseiko 0 01:13.13
6. 935 Vladimir Vari 0 01:19.46
7. 932 Ake Andreasson 0 01:30.54
8. 942 Kaie Kõrtsini 0 01:50.25
944 Eleriin Tekko 0 DNF
943 Aleksander Krjukov 0 MP
Place Nr Name Club IOF Result
1. 941 Gleb Stepanov 0 01:20.57
2. 912 Jüri Tarmak 0 01:21.49
938 Maret Hallikma 0 DNF
939 Asso Herzmann 0 MP
Place Nr Name Club IOF Result
1. 931 Merja Nieminen 0 01:30.57
2. 934 Leo-Mattias Leete 0 01:31.27
Place Nr Name Club IOF Result
1. 26 Veera Turakainen Helsingin Suunn 0 00:16.22
2. 25 Anastasia Troitskay orienta-star 0 00:21.13
3. 598 Lisette-Liis Loorits 0 00:24.11
4. 599 Kerttu Salo Punkalaitumen K 0 00:26.01
24 Sofia Leesment SRD 0 DNS
597 Maria Eller HOK 0 DNS
849 Vacant Fri&Sat W10NR 0 DNS
850 Vacant Fri&Sat W10NR 0 DNS
851 Vacant Fri&Sat W10NR 0 DNS
852 Vacant Fri&Sat W10NR 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 27 Kristine Berke Auseklis IK 0 00:20.08
2. 29 Taiga Lazdāne Auseklis IK 0 00:20.42
3. 601 Johanna Laanoja OK Põlva Kobras 0 00:22.18
4. 384 Karmen Eveli Kauge Põrgupõhja 0 00:22.24
5. 603 Anete Saar OK Põlva Kobras 0 00:25.33
6. 28 Aigi Einmaa Rakvere OK 0 00:29.36
7. 605 Hanna-Lora Traagel OK Põlva Kobras 0 00:33.53
8. 854 Sofia Leesment 0 00:35.29
600 Eliise Kesküla HOK 0 DNS
604 Siiri Talts HOK 0 DNS
12 Kristians Stana Auseklis IK 0 DNS
853 Vacant Fri&Sat W12 0 DNS
602 Helena Maripuu HOK 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 37 Venla Turakainen Helsingin Suunn 0 00:19.48
2. 36 Teele Telgma Saue Tammed 0 00:21.06
3. 32 Laura Lapiņa Auseklis IK 0 00:22.15
4. 33 Elīza Ozola Auseklis IK 0 00:24.41
5. 608 Laura-Liis Kütt OK Põlva Kobras 0 00:25.42
6. 31 Katrīna Dzene Auseklis IK 0 00:26.13
7. 607 Lorely Kõrvel OK Põlva Kobras 0 00:26.24
8. 609 Kelli Nurm OK Põlva Kobras 0 00:26.31
9. 35 Emīlija Anna Staģe Auseklis IK 0 00:27.58
10. 30 Roberta Björnman Kymin Suunnista 0 00:29.28
11. 386 Anastasija Pahhomenkova SRD 0 00:36.49
12. 34 Agneliis Pilt RAKVERE OK 0 00:37.45
13. 387 Paula Liis Viljamaa 0 00:38.51
23 Serafim Troitskiy orienta-star 0 DNS
385 Jessica Lauter Lauter Team 0 DNS
606 Triin Helimets HOK 0 DNS
855 Vacant Fri&Sat W14 0 DNS
856 Vacant Fri&Sat W14 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 388 Kristin Viikmaa OK West 0 00:24.27
2. 58 Kaisa Rooba Rakvere OK 0 00:28.06
3. 59 Liina Vesilind SRD 0 00:28.39
4. 57 Roos Lisette Parmas SRD 0 00:32.18
5. 56 Epp Paalberg Rakvere OK 0 00:34.37
6. 55 Signija Elva Lapa Auseklis IK 0 00:37.05
7. 610 Merilin Anijärv SK Mercury 0 00:37.55
8. 60 Kelly Vildek Rakvere OK 0 00:41.04
9. 54 Elza Gulbe Auseklis IK 0 00:48.03
611 Kati Iher 0 DNS
857 Vacant Fri&Sat W16 0 DNS
858 Vacant Fri&Sat W16 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 860 Marie Tammemäe 0 00:42.00
2. 61 Anna Freimane Auseklis IK 0 00:42.36
3. 62 Ilvija Jakāne Auseklis IK 0 00:44.21
4. 63 Aiva Laķe Auseklis IK 0 00:50.27
5. 612 Eneli Maranik Kape 0 00:53.55
859 Vacant Fri&Sat W18 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 64 Tamsin Moran ShUOC 0 00:38.48
389 Kristin Karp Sportland Eesti 0 MP
138 Barbara Żebrowska UNTS Warszawa 19707 DNS
861 Vacant Fri&Sat W20 0 DNS
862 Vacant Fri&Sat W20 0 DNS
6500 Aleksandra Waszczuk UKS Traper Złoc 19896 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 863 Sari Nurmela Vehkalahden Vei 4232 00:37.12
2. 147 Laura Robertson Hutt Valley 4916 00:38.28
3. 664 Liis Johanson 2580 00:38.48
4. 392 Kirti Rebane SK Saue Tammed 4840 00:39.12
5. 391 Liubov Kutsenina Mile-sport 3217 00:41.00
6. 613 Päivi Autio Hiisirasti 231 00:42.34
7. 394 Kerstin Uiboupin Võru 6080 00:43.14
8. 66 Rhona McMillan Shuoc 3821 00:44.17
9. 143 Maria Krylova Omega 19904 00:48.23
10. 614 Marita Freimane Auseklis IK 1620 00:50.54
11. 403 Adele Puusalu OK Põlva Kobras 4754 00:53.02
12. 145 Britta Meißner TV Coburg-Neuse 3842 00:54.47
13. 65 Aleksandra Waszczuk UKS Traper Złoc 19896 00:58.05
14. 492 Maiki Jäädmaa Võru 19902 00:58.55
15. 150 Wing Hay Yu HKIOF 6541 00:58.59
16. 148 Maris Terno Tammed 19906 00:59.50
17. 141 Anita Karnit SRD 2754 01:03.26
18. 407 Ade Timmusk HOK 5935 01:05.35
19. 149 Mailis Terno Tammed 19903 01:09.26
20. 146 Susan Pihelgas Tammed 4588 01:13.52
21. 144 Ka Ki Leung HKIOF 3408 01:20.28
140 Jenny Evans ShUOC 1426 DNF
393 Annika Rihma Kobras 4894 MP
142 Abigail Kerr UBOC 2821 MP
408 Evely Kaasiku JOKA 2672 DNS
615 Eva Kaarli 0 DNS
616 Merili Palu 0 DNS
139 Felicity Brown IFK Lidingö 700 DNS
395 Marje Venelaine Saue Tammed 6201 DNS
864 Kadri Limberg 3448 DNS
865 R 0 DNS
866 Eleri Hirv 2207 DNS
867 Vacant Fri&Sat W21A 0 DNS
13800 Barbara Żebrowska UNTS Warszawa 19707 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 152 Siiri Mere SRD 0 00:35.13
2. 416 Linda Puusalu OK Kobras 0 00:45.59
3. 417 Anu Kuusmaa Orion 0 00:46.34
4. 617 Annika Loorits EE SK 0 00:53.14
5. 413 Katerina Fedorova IZHORA 0 00:56.33
6. 414 Olga Pochtar SRD 0 00:57.22
7. 153 Ksenia Samsonova OMEGA 0 01:39.49
151 Rose Hartmann ShUOC 2085 DNF
618 Kadi Niggulis 0 DNS
619 Marge Sargma Tammed 0 DNS
869 Vacant Fri&Sat W21B 0 DNS
15600 Peichi Chuang OSI 0 DNS
40700 Ade Timmusk HOK 5935 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 154 Mari-Liis Kaljur Harju KEKRSK 0 00:26.33
2. 155 Tais Vakrõõm SRD 0 00:26.53
3. 157 Natalya Arkhipova orienta-star 0 00:27.01
4. 622 Ethel Madalik Tammed 0 00:29.03
5. 623 Julia Pill Jõhvikas 0 00:32.00
6. 415 Aleksandra Leesment SRD 0 00:34.42
7. 620 Piret Kaasik Ilves 0 00:38.20
8. 547 Marje Zernant Ilves 0 00:39.49
621 Maret Karu JOKA 0 DNS
870 Geivi Lember 0 DNS
871 Piret Freudenthal 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 873 Ieva Godina 0 00:38.15
2. 158 Ingrid Piht SK Mercury 0 00:38.33
3. 625 Kirsten Nigul Kape 0 00:40.24
4. 490 Edit Kannel Norma 0 00:42.59
5. 624 Marge Anijärv SK Mercury 0 00:45.03
6. 159 Ilze Vilks Auseklis IK 0 00:48.00
7. 418 Anita Saulite B&Co 0 00:48.12
8. 156 Peichi Chuang OSI 0 00:54.02
9. 626 Mervi Salo Punkalaitumen K 0 01:00.31
872 Vacant Fri&Sat W35 0 DNS
627 Diana Virumäe 0 DNS
15700 Natalya Arkhipova orienta-star 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 164 Triina-Britt Preden TON 0 00:32.31
2. 632 Irene Turakainen Helsingin Suunn 0 00:39.09
3. 633 Siiri Vallner 0 00:39.27
4. 422 Anne-Ly Viikmaa OK West 0 00:41.24
5. 631 Heidi Prits SK Mercury 0 00:42.42
6. 166 Heidi Sild OK West 0 00:42.51
7. 628 Sanita Feldmane Auseklis IK 0 00:44.03
8. 630 Marita Lapa Autostarts.lv 0 00:45.11
9. 161 Tiina Kangilaski TON 0 00:48.07
10. 165 Raili Rooba Rakvere OK 0 00:48.16
11. 160 Maari Idnurm 0 00:50.00
12. 162 Vaike Murumets 0 00:50.11
13. 420 Ella Shved SRD 0 00:50.38
14. 163 Kraskovskaya Natalia Kraski 0 01:03.34
419 Tiia Elvre Orvand 0 DNS
629 R 0 DNS
495 Anne-Mari Pevkur 0 DNS
874 Vacant Fri&Sat W40 0 DNS
875 Vacant Fri&Sat W40 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 431 Airi Alnek OK Võru 0 00:26.06
2. 170 Merike Paapson TON 0 00:26.34
3. 432 Maris Roosipuu TON 0 00:30.33
4. 634 Aari Talver Mercury 0 00:32.10
5. 169 Meeli Kerem 0 00:36.17
6. 498 Rita Ojala JOKA 0 00:37.26
7. 424 Külli Tõnus HOK 0 00:43.44
8. 168 Inger Jalakas Harju KEK RSK 0 00:44.51
9. 167 Kristine Fritz OL-Team Filder 0 00:58.54
876 Vacant Fri&Sat W45 0 DNS
877 Vacant Fri&Sat W45 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 181 Marje Viirmann Harju KEKRSK 0 00:24.07
2. 174 Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrin 0 00:31.51
3. 499 Meri Huhtanen Tampereen Pyrin 0 00:34.36
4. 179 Ülle Raudsepp Okas 0 00:35.52
5. 635 Arja Vestola NaTe 0 00:37.20
6. 425 Anu Järv 0 00:41.45
7. 180 Mari Roots TA OK 0 00:43.34
8. 177 Anu Malts TON 0 00:43.49
9. 175 Koidu Laanemets Harju KEK RSK 0 00:54.27
10. 172 Sabine Hilbert Naturfreunde Wi 0 00:59.33
11. 178 Marika Müür Kaitsevägi 0 01:02.25
12. 173 Mare Kitsnik Saku 0 01:09.53
13. 176 Tiia Laul 0 01:35.22
171 Kersti Ehala JOKA 0 DNS
878 Vacant Fri&Sat W50 0 DNS
879 Vacant Fri&Sat W50 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 433 Marika Kirsspuu TAOK 0 00:28.56
2. 184 Tiina Talisoo KEKRSK 0 00:30.58
3. 434 Siiri Poopuu JOKA 0 00:32.49
4. 187 Hilary Wood CC 0 00:35.53
5. 639 Marja Töyrylä Kyminsuunnistaj 0 00:39.07
6. 185 Krista Terno Tammed 0 00:42.42
7. 637 Ülle Kadak Lehola 0 00:43.48
8. 183 Leena Leesment SRD 0 00:54.23
9. 182 Eszter Fedorcsak MIRZI OL Wien 0 01:09.23
186 Jen Vanreusel SASOR 0 DNS
638 Ene Sulg orvand 0 DNS
636 Olga Jakovleva Jõhvikas 0 DNS
640 Eha Tolm Orvand 0 DNS
880 Vacant Fri&Sat W55 0 DNS
19700 R 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 227 Mare Niitsoo TON 0 00:24.33
2. 229 Hille Tasa Tammed 0 00:26.12
3. 223 Anneli Lindkvist Gustavsbergs OK 0 00:26.35
4. 222 Niina Karnit SRD 0 00:28.36
5. 224 Lembe Lutterus Tammed 0 00:32.01
6. 225 Kersti Mardiste KEKRSK 0 00:33.41
7. 221 Helena Kanste OK Raseborg 0 00:34.32
8. 642 Eha Kriks Rakvere OK 0 00:34.46
9. 228 Robyn Pallas Central Coast 0 00:37.43
10. 220 Beata Freimane Auseklis IK 0 00:50.45
11. 226 Eeva Matilainen RaVa 0 01:13.56
447 Tatjana Sumilo Jõhvikas 0 MP
197 Liv Møklebust 0 OT
641 Ene Ehrenpreis Viru-Nigula Spo 0 DNS
643 Anne Arold Ilves 0 DNS
644 Anu Saue HOK 0 DNS
883 Vacant Fri&Sat W60 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 233 Yvette Zaugg OLG Säuliamt 0 00:24.18
2. 645 Tiiu Kaasik Ilves 0 00:28.21
3. 508 Virve Orav Tammed 0 00:32.54
4. 230 Liis Lille Harju KEK RSK 0 00:34.57
5. 231 Malle Viilma TON 0 00:35.15
6. 444 Anne Raadla Jõhvikas 0 00:38.44
7. 443 Ene Loide Harju KEK RSK 0 00:39.03
8. 884 Kaie Kivila Ilves 0 00:44.14
9. 646 Irma Liljeström Helsingin Suunn 0 00:46.57
232 Juta Virkepuu Harju KEK RSK 0 DNS
885 Vacant Fri&Sat W65 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 234 Ilse Uus TON 0 00:34.30
2. 647 Maie Abram Ilves 0 00:36.03
3. 509 Gunnel Lindeman HS-Malmi 0 00:36.31
4. 648 Eila Pekkarinen Keravan Urheili 0 00:39.12
5. 649 Ilona Vanaveski Ilves 0 00:40.17
6. 446 Maimu Tornberg Koop 0 00:42.46
7. 445 Hillevi Syväterä RiSu 0 00:45.38
886 Urvi Sarv 0 MP
887 Vacant Fri&Sat W70 0 DNS
Place Nr Name Club IOF Result
1. 847 Iris Abram 0 00:18.02
2. 650 Annabel Mirtel Saskia Joa Tammed 0 00:29.20
3. 651 Laura-Liis Kaljur Harju KEKRSK 0 00:31.21
- 655 Ilona Pill Kuuseke 0 00:43.14
4. 652 Liis-Marie Kaljur Harju KEKRSK 0 00:56.48
653 Linda Johanna Kägu 0 DNS
845 Vacant Fri&Sat W8NR 0 DNS
846 Vacant Fri&Sat W8NR 0 DNS
654 Herta Kesküla HOK 0 DNS
848 Vacant Fri&Sat W8NR 0 DNS
Kompass